Château de Raissac

  • Katalogové číslo: 31

Na některých zdejších vinicích se podle archeologických nálezů opravdu pěstovalo víno už v antice. Gustav Viennet je ze sedmé generace rodiny, která zde dělá vína dnes a klade důraz na respektování specifických podmínek jednotlivých rozmanitých vinic, na jejich mikroklima a diverzitu výsledných rodinných vín, která spadají pod apelaci IGP Pays d’Oc   nebo AOP Languedoc.

Vína zrají ve sklepě, který   byl do křídového podloží vytesán už v 17 století a přes veškerou modernizaci uchovává hlavní výhody – ideální a velice stabilní teplotu a neméně konstantní vlhkost

Vinařství má vinice na terasách kolem řeky Orb nedaleko od města Béziers a pracuje podle principů udržitelného zemědělství. Dělají jak jednoodrůdová vína, tak cuvée, vždy se snahou co nejkl=épe vystihnout již zmíněná místní specifika  

Zámek Château de Raissac je postaven na základech římské vily,   v jedné z vinic bylo navíc v roce 2000 objeven po neolitického pohřebiště, osídlení zde tedy sahá cca 6000 let zpátky. Velkou rekonstrukcí do neoklasicistního stylu prošel zámek v 19 století a je pečlivě udržován i díky uměleckým genům v rodině, kteríé patří od roku 1828. Jean Viennet je také malíř a Christine, jeho žena, je mezinárodně uznávaná keramička a v historických zámeckých stájích vybodovala Muzeum keramiky. Zámecký prostor slouží i jako ubytovací a školící středisko.

Rodině patří dnes asi 50 hektarů vinic velmi odlišného terroiru, od jílovitých přes kamenité po písčitém často s mořskými zkamenělými zbytky.
  • 0 Kč
  • (bez DPH: 0 Kč)
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 7