Cave de Cairanne

  • Katalogové číslo: 102

Družstvo vzniklo v roce 1929 a sdružovalo tehdy přes 120 pěstitelů. Jeho smyslem, stejně jako jinde, bylo sdružit prostředky malých firem a umožnit jim rozvoj, marketing vín s označením místního původu a podobně.

 V současné době produkuje přes 80 000 hl. vína a kapacita stáčírny, podzemních nádrží a dalšího vybavení je stavěna na 120 000 hl. Nicméně primární je snaha o vyšší kvalitu a nikoli o objem.

Přiznám se, že jak jezdím léta do Francie, mám tamější družstva docela rád. Obvykle mají výborný poměr kvality a ceny a zejména jsou zde velmi ochotni, pokud jde o degustace. V Máconu, na Rhôně, v Languedocu, obvykle můžete v každém družstvu ochutnávat víceméně jak chcete, nikdo se nešklebí, když koupíte málo, nebo nic. Pokud hledáte „jenom“ velice kvalitní vína, nikoli superhvězdy, pak jsou družstva ve Francii docela dobrou volbou a můžete vybírat opravdu pečlivě.

V Cave de Cairanne jsem byl několikrát, protože mají vinice rozhozené po mnoha oblastech a je zde možné ochutnat nejen samotné Cairanne, ale celou řadu dalších. Navíc jsou aktivní, mají dobrý marketing a snaží se o inovace. Hezký velký sklep a ochotní zaměstnanci jsou pro ně typičtí.

Vína družstva z Cairanne mají řadu medailí z lokálních i mezinárodních soutěží.

  • 0 Kč
  • (bez DPH: 0 Kč)
  • Záruka (měsíců): 24
  • Termín dodání (dny): 7